Starostwo dało pieniądze na wydarzenia sportowe i kulturalne

0
35

Wiele spośród opolskich stowarzyszeń, klubów i organizacji pozarządowych otrzymało dotacje. Starostwo zadbało o organizację wielu wydarzeń kulturowych, sportowych i artystycznych.

Jarmarki, imprezy biegowe, koncerty i wycieczki – te i inne atrakcje czekają Opolan dzięki dotacjom starostwa opolskiego. Pieniądze przekazano 20 instytucjom. Będą to między innymi organizatorzy wycieczek dla uczestników Polskiego Związku Niewidomych, piłki ręcznej dla chłopców czy biegu „Wzgórzowa trzynastka”.

Przy wyborze dotowanych organizacji, starostwo kieruje się tym, aby z fundowanej oferty mogło skorzystać jak najwięcej osób i aby realizowało jak najszersze spektrum zadań – tłumaczy Monika Kluf, rzecznik prasowy starostwa opolskiego. Dotacje są przyznawane zarówno wydarzeniom cyklicznym jak i nowym inicjatywom. Brane pod uwagę jest różnorodne spektrum zadań – część wydarzeń jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci oraz skierowany do konkretnych miłośników – na przykład biegania czy wędkarstwa. Łącznie na organizację imprez w 2019 roku Starostwo Powiatowe w Opolu przekazało 50 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here