Kąpieliska w Opolu – sprawdź gdzie odpocząć w piękną pogodę!

0
36

Małymi krokami zbliża się lato. Słońce i coraz wyższe temperatury zachęcają do dłuższych pobytów poza domem. Sprawdź w jakich miejscach w Opolu możesz bezpiecznie się kąpać.

Mamy już informacje od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o tym, które kąpieliska będą bezpiecznie patrolowane przez ratowników.

Status miejskiego kąpieliska w tym roku uzyska kąpielisko Malina. Jest to zasługa projektu z Budżetu Obywatelskiego. Zostanie tam usypana plaża od południowej strony akwenu oraz pojawią się toalety i przebieralnie. Czekają nas tam nie tylko wodne atrakcje – powstaną stanowiska dla siatkówki plażowej, palenia ognisk i grillowania oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Kąpielisko Bolko także będzie posiadać zespoły ratownicze. Niedozwolone będą kąpiele na kamionce Silesia ani wyrąbisku 1-go maja, gdyż nie jest tam bezpiecznie.

Malina i Bolko przygotowują się do przyjęcia dużej ilości odwiedzających już od 23 czerwca, kiedy rozpocznie się sezon kąpielowy. Pozostałe zbiorniki polecamy omijać z daleka, gdyż w razie niebezpieczeństwa, nie będzie obok ratowników by nam pomóc. Sezon kąpielowy zakończy się 1 września. Daty są możliwe do zmian – wszystko będzie zależeć od pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here