Święto Wojciechowe 2019. Opolscy rycerze i szkoccy dudziarze zapraszają do zabawy

0
202

Imprezę otworzono o godzinie 14 przed ratuszem. Zrobili to wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka oraz Andrzej Kościuk, namiestnik Opolskiego Bractwa Rycerskiego.

Jak powiedziała Małgorzata Stelnicka, Opole rozwija się dynamicznie i jest przywiązane do historii oraz tradycji. Kobieta życzyła mieszkańcom oraz wszystkim gościom dobrej zabawy zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Podczas Święta Wojciechowego 2019 można nauczyć się tańca średniowiecznego, wziąć udział w grze terenowej, warsztatach tkactwa, pisania gęsim piórem, poznać tajniki wytwarzania papieru czerpanego. To nie wszystkie atrakcje. Każdy chętny ma możliwość skosztowania wody ze studni Św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Na scenie dzisiaj o godzinie 17:45 wystąpią rewelacyjna folkowa łemkowska kapela “Drewutnia” oraz zespół “Jary”, który specjalizuje się w coverach australijskiego zespołu hardrockowego AC/DC (godz. 20:00). W niedzielę (jutro), na zakończenie imprezy, koncert zagra czeski zespół “Pant” o godzinie 19:00 oraz będziemy mogli zobaczyć widowiskowy pokaz teatru ognia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here