Jak uczyć małe dzieci języka obcego?

0
28

Chcesz aby Twoje dziecko wyrosło na małego poliglotę? Zobacz na co zwracać uwagę przy nauce angielskiego Twoich najmłodszych. Umiejętna nauka połączona z zabawą wzmacnia pamięć oraz prowadzi do rozwoju umysłowego najmłodszych.

Jak prawidłowo wprowadzać angielski dla dzieci?

Oczywistym jest że angielski dla 2 latka będzie wyglądał inaczej niż dla 5 latka. Dziecko z każdym rokiem zdobywa nowe kompetencje oraz jest w stanie przyswoić sobie więcej materiału. Wybierając odpowiedni kurs dla dziecka lub ucząc je w domu, dostosuj liczbę i poziom materiałów do jego zdolności umysłowych. Rozpocznij od pojedynczych słówek i osłuchiwaniem się z innym językiem, a później co rok wprowadzaj nowe frazy, konstrukcje i wyrażenia oraz zachęcaj do mówienia. Male dzieci nie mają poczucia wstydu, dlatego mówienie w obcym języku będzie dla nich formą zabawy, a nie powodem do stresu. Dzięki wczesnej ekspozycji na angielski, zmniejsza to szansę na powstanie bariery językowej w starszym wieku.

To wszystko zabawa!

Zachęcaj dzieci do tworzenia, rozwijania swoich talentów artystycznych, a przy tym niech poznaje inne kultury i przemyca podstawowe słówka. Możesz na przykład zachęcać malucha, aby rysował zwierzątka, których nazwy poznał po angielsku, a efekt końcowy (wraz z podpisem!) umieścić w ramce lub jako zdjęcia na płótnie. Dziecko będzie czuło się docenione a Ty będziesz dumny z małego artysty. Ucz, że angielski nie powinien wiązać się tylko z nudnymi zadaniami ze szkoły. W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych materiałów dla najmłodszych – bajki, książeczki, animacje, gry planszowe i gry komputerowe – korzystając z takich samych form rozrywki jak zwykle, ale w języku obcym, zwiększasz szanse na to, że nauka języka będzie kojarzyć się dziecku z przyjemnością.

Rozwijaj chęci do nauki

Jeśli uczysz dziecko angielskiego zanim pójdzie do szkoły, zwiększasz szanse na to, że przedmiot ten będzie dla niego łatwy i przyjemny. Pozwól mu na rozwijanie swoich zainteresowań, pokazuj że nauka jest ciekawa! Wraz z obcym językiem wprowadzaj wiedzę o świecie, obcych kulturach i społecznościach. Podrzucaj książeczki z ciekawostkami, ucz się razem z nim. W ten sposób rozwiniesz w dziecku chęć do nauki – samo będzie chciało poznawać świat i nowe języki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here