Czy Katowice to dobre miejsce do zamieszkania?

0
26

Katowice w ostatnich latach zauważyły wyraźny skok w rozwoju gospodarczym i kulturalnym. Miasto się rozwija, coraz więcej firm inwestuje w regionie otwierając swoje placówki, co prowadzi do nowych mieszkańców. Mogą wybierać pomiędzy zabytkowymi kamienicami lub nowoczesnymi osiedlami. Zobaczmy, czy Katowice to dobre miejsce do osiedlenia się!

Mieszkania i domy. Katowice są naprawdę różnorodne!

Katowice to nieduże stosunkowo miasto, dzięki czemu wszędzie jest blisko. Jest tu mnóstwo zieleni – parków, skwerów i łąk, a także dużo zabytkowych kamieniczek. Katowice ciągle się rozwijają, dlatego często można znaleźć na nowoczesnych osiedlach oferty na sprzedaż lub na wynajem mieszkania. Katowice są szczególnie dobrym pomysłem dla osób młodych, które mają blisko zarówno na uczelnie, jak i do restauracji i barów oraz obiektów kulturalnych. Jeśli chcesz mieć więcej prywatności, a jednocześnie chcesz posiadać dom w mieście – Katowice są doskonałym pomysłem. Aby zabudować ogrodzenie, a jednocześnie nie zwiększać jego wymiarów, wykorzystaj przesłony ogrodzeniowe.

Gdzie szukać mieszkania?

Jeśli chodzi o skomunikowanie, to najlepiej wypadają dzielnice położone w centrum miasta. Stamtąd do wielu miejsc można dotrzeć piechotą, gdyż punkty usługowe i sprzedażowe znajdują się bardzo niedaleko. Katowice mają wybudowaną Drogową Trasę Średnicową, a niedaleko znajduje się autostrada A4, co umożliwia na łatwy dojazd do innych miast. Jeśli chodzi o możliwości spędzania czasu wolnego, to na pierwszy plan wysuwają się dzielnice: Śródmieście, Koszutka i Osiedle Tysiąclecia. Codzienne zakupy są bardzo łatwe w każdej części miasta – sklepy są łatwo dostępne i dobrze zaopatrzone. Dla rodzin z dziećmi ważna będzie infrastruktura przeznaczona specjalnie dla dzieci. Najwięcej placów zabaw, szkół i przedszkoli znajduje się na Osiedlu Tysiąclecia i Osiedlu Witosa.

Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach?

Jako miasto stosunkowo młode, ma ono swój klimat i świetne charakterystyczne budownictwo – mieszankę kamienic, budowli modernistycznych, z rysem przemysłowym. Miasto jest pełne zabytków i zieleni – terenów zielonych jest około 50%. Miasto pozycjonuje się przede wszystkim przez kulturę, alternatywę i biznes. Spodek oraz MCK i inne obiekty regularnie goszczą festiwale, wydarzenia muzyczne i teatralne oraz konferencje biznesowe. Obecnie mieszkańcy mają duże prawo głosu, a przestrzeń miejska jest ciągle uatrakcyjniana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here