Makijaż permanentny: organiczny vs nieorganiczny?

0
196

Wydaje się, że istnieje wiele nieporozumień związanych z zastosowaniem pigmentów organicznych i nieorganicznych do trwałej aplikacji kosmetycznej w zabiegach takich jak makijaż permanentny.

Najważniejsze do zapamiętania jest to, że istnieją 2 podstawowe rodzaje składników koloru pigmentu używanych do trwałego makijażu kosmetycznego.

• nieorganiczne
• organiczne

Ponad 95% głównych producentów kosmetyków do makijażu permanentnego używa zarówno barwników organicznych, jak i nieorganicznych w swoich pigmentach.

Na czym polega makijaż permanentny w obu przypadkach?

Taki zabieg kosmetyczny polega na przekłuwaniu skóry (pojedyncze lub wielokrotne) sterylnymi igłami z wykorzystaniem różnych nierozpuszczalnych nieprzezroczystych tlenków i pigmentów np. tlenku żelaza w celu stworzenia półtrwałego lub trwałego makijażu..

Dlaczego warto używać zarówno organicznych, jak i nieorganicznych pigmentów?

Tlenki żelaza stosowane do trwałych pigmentów makijażu są niezbędne, ponieważ żelazo jest najbardziej stabilnym i najpowszechniejszym ze wszystkich pierwiastków. Jest nietoksyczne i ma różne kolory dostępne dla techników.

Tlenki żelaza są jednym z najczęściej stosowanych środków barwiących dla kosmetyków od ponad wieku. Stosowano je również w naturalnych minerałach, nie tylko w kosmetykach trwałych, ale w przypadku tradycyjnych kosmetyków, żywności, leków, ceremonii religijnych i ochrony skóry.

Tlenki żelaza są:

• obojętne
• nieszkodliwe
• niereaktywne.

Innymi słowy, są one bezpieczne, nieszkodliwe i nieaktywne – dlatego makijaż permanentny z ich udziałem jest taki bezpieczny. Do tego opcje nieorganiczne pomagają z nieprzezroczystością, co oznacza, że zapewniają jednolity kolor, który nie jest przezroczysty. Są szeroko stosowane w produktach do makijażu, takich jak podkład. Mają w sobie najczęściej też talk, tlenek cynku, dwutlenek tytanu i inne.

Ich wspólne połączenie daje najlepsze wyniki, dlatego nie ma czegoś takiego (albo nie powinno być) jak wybór między typem organicznym a nieorganicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here